Belka
Sobota, 23 Lutego 2019   imieniny: Romana, Izabela, Damian
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Kraina Olimpia - wakacyjne spotkania sąsiedzkie i warsztaty dla dzieci (ul. Grunwaldzka 22 (dziedziniec przed starym kinem Olimpia), Poznań)

Data publikacji: 2018-07-08, Data modyfikacji: 2018-07-08
A A AWydrukDrukuj  
 
wstęp wolny - Już po raz trzeci Scena Robocza - Centrum Rezydencji Teatralnej zaprasza dzieci i dorosłych, sąsiadów bliższych i dalszych, osoby zaprzyjaźnione z Olimpią i te, które chcą ją sobie trochę przybliżyć, do wspólnego spędzenia wakacji w Krainie Olimpia! Przez dwa miesiące - lipiec i sierpień - na dziedzińcu (róg Matejki i Grunwaldzkiej) będą odbywać się sąsiedzkie spotkania, warsztaty plastyczne dla dzieci, spektakle teatralne. - W lipcu motywem przewodnim Krainy Olimpia jest Kosmos! W pierwszy weekend wspólne piknikowanie i tańcowanie. Potem pałeczkę przejmuje lokalna artystka Gosia Bartosik, która przez trzy kolejne weekendy będzie prowadziła warsztaty plastyczne dla dziec: Szał niebieskich ciał. D zieci będą tworzyć własne gwiazdy i planety - lampiony, które staną się później ozdobą dzielnicy. - Program - 8 VII - godz. 12-18 Piknik sąsiedzki na dziedzińcu: zabieramy koce i przychodzimy na sąsiedzką niedzielę na dziedzińcu! Będzie muzyka, popkorn, tańce, wspólne odnawianie zeszłorocznych rzeźb, mebli i ozdób: razem stwórzmy przyjazne miejsce, w którym chce się spędzać czas. O potańcówkową atmosferę zadbają DJki z Życia na fali. Szał niebieskich ciał - warsztaty plastyczne z Gosią Bartosik - 14-15 VII - godz. 11-16 Szał niebieskich ciał. Projektowanie. - Ołówki, farbki, pisaki w dłoń! Żeby stworzyć galaktykę, trzeba ją najpierw zaplanować! Wraz z prowadzącą będziemy projektować własne ciała niebieskie: każdy pomysł dozwolony. Rysunki i projekty przydadzą się nie tylko przy późniejszym budowaniu: staną się również podstawą do stworzenia ⭐KOSMOZINA⭐, czyli dla większości pierwszego zbiorowego wydawnictwa! - 21-22 VII - godz. 11-16 Szał niebieskich ciał. Kreowanie - W ten weekend tworzymy własną galaktykę! Budujemy i ozdabiamy planety. Zabawa nie z tej ziemi! ‍ ‍ - 28-29 VII - godz. 11-16 Szał niebieskich ciał. Orbitowanie. - To dopiero kosmos na dziedzińcu! Zawieszamy stworzone planety-lampiony i patrzymy, jak rozświetlają okolicę: nasz mały kosmos! - Projekt finansowany ze środków Miasta Poznania pozyskanych w konkursie Centrum Warte Poznania.

Pełna treść wiadomości na: tag:poznan.pl,2018:events.103395
poznan.pl, Źródło artykułu: poznan.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
poznański

Powiat poznański - powiat, którego siedzibą jest miasto Poznań, mimo że sam do niego nie należy. Powiat znajdujące się w zachodniej Polsce, w centrum województwa wielkopolskiego. Należy do niego, aż 17 gmin: Buk, Czerwonak, Dopiewo, Kleszczewo, Komorniki, Kostrzyn, Kórnik, Luboń, Mosina, Murowana Goślina, Pobiedziska, Puszczykowo, Rokietnica, Stęszew, Suchy Las, Swarzędz i Tarnowo Podgórne.

W powiecie utworzonym w 1999 roku mieszka największa liczba ludności, biorąc pod uwagę wszystkie powiaty w Polsce. Jest to 365,5 tys. mieszkańców. Rekordowa w skali kraju jest także gęstość zaludnienia – 181 os./km². Jeśli chodzi o powierzchnię (1900 km²), jest to największy powiat Wielkopolski.

Można tu odwiedzić obszary ochrony przyrody: park narodowy, parki krajobrazowe i rezerwaty przyrody. Przez tereny powiatu przebiegają trasy turystyczne: Trasa Kórnicka, Szlak Piastowski, Szlak Romański, oraz Wielkopolska Droga św. Jakuba. Wokół stolicy województwa wielkopolskiego opracowano Pierścień Rowerowy Dookoła Poznania.

 

 

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola