Belka
Poniedziałek, 22 Lipca 2019   imieniny: Maria, Magdalena, Wawrzyniec
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Pograjki - rodzinne koncerty interaktywne w Bramie Poznania - kolędowanie zimowe (Brama Poznania, ul. Gdańska 2, Poznań)

Data publikacji: 2019-01-12, Data modyfikacji: 2019-01-13
A A AWydrukDrukuj  
 
Uczestnicy poznają tradycje kolędnicze z różnych stron Polski. Kusoki, baciary, siwki, lofry, turki, pucheroki - kolędnicy! Nawiązując do polskiego zwyczaju kolędowania, zawitają do Bramy Poznania z różnorodnymi postaciami i tradycjami kolędniczymi. Poprzez pełne muzyki, żywe spotkanie z kulturą tradycyjną, będzie można zobaczyć przebrania kolędnicze z różnych zakątków Polski oraz poznać mało znane zwyczaje, takie jak szczodrowanie czy herody. Uczestnicy dowiedzą się też, dlaczego kolędowanie odbywa się już po świętach! - Na koncerty obowiązują bilety w cenie: 10 zł/osoba, 7 zł/osoba - zniżka Karta Rodziny Dużej, dzieci do 3. roku życia wchodzą za darmo. - Bilety do kupienia www.bilety.bramapoznania.pl oraz w kasach Bramy Poznania.

Pełna treść wiadomości na: tag:poznan.pl,2019:events.107575
poznan.pl, Źródło artykułu: poznan.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
poznański

Powiat poznański - powiat, którego siedzibą jest miasto Poznań, mimo że sam do niego nie należy. Powiat znajdujące się w zachodniej Polsce, w centrum województwa wielkopolskiego. Należy do niego, aż 17 gmin: Buk, Czerwonak, Dopiewo, Kleszczewo, Komorniki, Kostrzyn, Kórnik, Luboń, Mosina, Murowana Goślina, Pobiedziska, Puszczykowo, Rokietnica, Stęszew, Suchy Las, Swarzędz i Tarnowo Podgórne.

W powiecie utworzonym w 1999 roku mieszka największa liczba ludności, biorąc pod uwagę wszystkie powiaty w Polsce. Jest to 365,5 tys. mieszkańców. Rekordowa w skali kraju jest także gęstość zaludnienia – 181 os./km². Jeśli chodzi o powierzchnię (1900 km²), jest to największy powiat Wielkopolski.

Można tu odwiedzić obszary ochrony przyrody: park narodowy, parki krajobrazowe i rezerwaty przyrody. Przez tereny powiatu przebiegają trasy turystyczne: Trasa Kórnicka, Szlak Piastowski, Szlak Romański, oraz Wielkopolska Droga św. Jakuba. Wokół stolicy województwa wielkopolskiego opracowano Pierścień Rowerowy Dookoła Poznania.

 

 

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola