Belka
Niedziela, 20 Lipca 2025   imieniny: Czesław, Hieronim, Fryderyk
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Spływy kajakowe wokół Ostrowa Tumskiego (Nabrzeże rzeki Cybiny przy Bramie Poznania (ul. Gdańska), Poznań)

Data publikacji: 2014-09-14, Data modyfikacji: 2014-09-14
A A AWydrukDrukuj  
 
Zapraszamy do spędzenia święta zabytków w niecodzienny sposób. Na spływie kajakowym będzie można zrelaksować się w otoczeniu przyrody i do tego w samym centrum miasta. A co najważniejsze odkryć jak wygląda Ostrów Tumski z perspektywy wody. - Baza spływów: nabrzeże rzeki Cybiny przy Bramie Poznania; Cena biletu: 15 zł / osoba. - Uczestnicy mają do wyboru następujące godziny startu spływów: 10.30, 13.00, 15.30 i 17.30. - Uwaga: W spływie kajakowym mogą brać udział osoby dorosłe oraz osoby niepełnoletnie w wieku od 7 lat - będące pod opieką osoby dorosłej, biorącej na siebie całkowitą odpowiedzialność za ich bezpieczeństwo. - Dlaczego warto wziąć udział w naszym spływie kajakowym? - Nie musisz wyjeżdżać z miasta, by spędzić czas na wodzie, w kajaku. Relaks na łonie przyrody - mimo że Ostrów Tumski jest położony w sercu Poznania, relaksujesz się w otoczeniu przyrody - z nami na chwilę zapomnisz, że jesteś w mieście. Lubisz aktywne spędzanie czasu? Udział w spływie kajakowym jest właśnie dla Ciebie. Tylko półtorej godziny! Nie za długo, nie za krótko - Zawsze uda Ci się wygospodarować trochę czasu, na udział w spływie kajakowym. Już dawno nie byłeś w Poznaniu nad rzeką? Teraz wreszcie masz okazję! Proponujemy udział w spływie kajakowym w samym sercu Poznania. Możesz płynąć sam, z przyjaciółmi, rodziną (dzieci od siódmego roku życia), jedyne co trzeba zrobić, to zapisać się na spływ w danym terminie. Cena za udział w spływie wynosi 15 zł od osoby. - Cena obejmuje - Miejsce w kajaku dwuosobowym (jeżeli zgłaszasz się sam, znajdziemy Ci kogoś do pary), kapok i wiosło, Opiekę trzech wykwalifikowanych instruktorów, którzy popłyną w spływie, pomogą w potrzebie, a przede wszystkim zapewnią bezpieczeństwo, Ubezpieczenie każdego zgłoszonego uczestnika, Bilet ulgowy do zwiedzenia Bramy Poznania, dla każdego, kto okaże w kasie Bramy Poznania bilet upoważniający do udziału w spływie kajakowym. Wydarzenia w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa w Wielkopolsce

Pełna treść wiadomości na: tag:poznan.pl,2014:events.73965
poznan.pl, Źródło artykułu: poznan.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
poznański

Powiat poznański - powiat, którego siedzibą jest miasto Poznań, mimo że sam do niego nie należy. Powiat znajdujące się w zachodniej Polsce, w centrum województwa wielkopolskiego. Należy do niego, aż 17 gmin: Buk, Czerwonak, Dopiewo, Kleszczewo, Komorniki, Kostrzyn, Kórnik, Luboń, Mosina, Murowana Goślina, Pobiedziska, Puszczykowo, Rokietnica, Stęszew, Suchy Las, Swarzędz i Tarnowo Podgórne.

W powiecie utworzonym w 1999 roku mieszka największa liczba ludności, biorąc pod uwagę wszystkie powiaty w Polsce. Jest to 365,5 tys. mieszkańców. Rekordowa w skali kraju jest także gęstość zaludnienia – 181 os./km². Jeśli chodzi o powierzchnię (1900 km²), jest to największy powiat Wielkopolski.

Można tu odwiedzić obszary ochrony przyrody: park narodowy, parki krajobrazowe i rezerwaty przyrody. Przez tereny powiatu przebiegają trasy turystyczne: Trasa Kórnicka, Szlak Piastowski, Szlak Romański, oraz Wielkopolska Droga św. Jakuba. Wokół stolicy województwa wielkopolskiego opracowano Pierścień Rowerowy Dookoła Poznania.

 

 

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola