Belka
Niedziela, 17 Stycznia 2021   imieniny: Marian, Jan, Antoni
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

WOW NFZ: Żołnierze budują punkt pobrań wymazów przy Stadionie Miejskim

Data publikacji: 2020-10-23, Data modyfikacji: 2020-10-23
A A AWydrukDrukuj  
 
WOW NFZ: Żołnierze budują punkt pobrań wymazów przy Stadionie Miejskim

Wielkopolski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia dokłada wszelkich starań, aby zapewnić dostęp do punktów pobrań wszystkim pacjentom, którym zostało zlecone wykonanie testu na obecność koronawirusa. W związku z rosnącą liczbą pobrań wymazów w ostatnich dniach, podjęliśmy kroki, aby usprawnić tę procedurę. W porozumieniu ze Szpitalem Miejskim im. F. Raszei w Poznaniu oraz Wojskami Obrony Terytorialnej, uruchomiony zostanie duży punkt pobrań przy Stadionie Miejskim przy ulicy Bułgarskiej w Poznaniu.

Oprócz planowanego punktu przy stadionie, w tym tygodniu wielkopolski NFZ zawarł kolejne umowy na prowadzenie punktów pobrań w Poznaniu. Pacjenci ze skierowaniem lub wybierający się do sanatorium, od wtorku mogą korzystać z punktu pobrań prowadzonego przez spółkę Diagnostyka przy ulicy Serbskiej 7 w Poznaniu (parking Tesco).

Umowa zawarta ze Szpitalem Klinicznym Przemienienia Pańskiego UMP (przy ul. Długiej) pozwala na wydłużenie czasu pracy w punkcie pobrań wymazów przy ulicy Rokietnickiej 8, który do tej pory prowadzony był przez Szpital Kliniczny im. H. Święcickiego UMP (ul. Przybyszewskiego). Dzięki temu, że pacjentów obsługiwać będą teraz zespoły dwóch placówek, pobieranie wymazów do badań przebiegać będzie sprawniej, a punkt przy ul. Rokietnickiej czynny będzie dłużej.

Godziny pracy udało się wydłużyć w wielu punktach pobrań w Wielkopolsce. W sumie to dodatkowe 33 godziny, w których pacjenci mogą zgłosić się na pobranie wymazów do badania w kierunku Sars-Cov-2 (lista punktów pobrań z godzinami pracy znajduje się w załączniku).

Kolejna inicjatywa, której celem jest zwiększenie dostępu do punktów pobrań, stała się możliwa dzięki współpracy z Miastem Poznań oraz Wojskami Obrony Terytorialnej. We wtorek żołnierze zaczęli przygotowania do ustawienia przy Stadionie Miejskim w Poznaniu dwóch namiotów, w których pobierane będą próbki do badań. Mobilny punkt pobrań powinien być gotowy do końca tego tygodnia. Punkt obsługiwany będzie przez żołnierzy WOT oraz Szpital Miejski im. F. Raszei w Poznaniu.

Do tej pory w Wielkopolsce zostało uruchomionych 39 punktów pobrań. 8 z nich znajduje się w Poznaniu. Wykaz punktów pobrań, z numerami telefonów dla pacjentów oraz godzinami otwarcia dostępny jest w załączniku. Listę można także znaleźć na stronie internetowej WOW NFZ.

 

, Źródło artykułu: Wielkopolski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
poznański

Powiat poznański - powiat, którego siedzibą jest miasto Poznań, mimo że sam do niego nie należy. Powiat znajdujące się w zachodniej Polsce, w centrum województwa wielkopolskiego. Należy do niego, aż 17 gmin: Buk, Czerwonak, Dopiewo, Kleszczewo, Komorniki, Kostrzyn, Kórnik, Luboń, Mosina, Murowana Goślina, Pobiedziska, Puszczykowo, Rokietnica, Stęszew, Suchy Las, Swarzędz i Tarnowo Podgórne.

W powiecie utworzonym w 1999 roku mieszka największa liczba ludności, biorąc pod uwagę wszystkie powiaty w Polsce. Jest to 365,5 tys. mieszkańców. Rekordowa w skali kraju jest także gęstość zaludnienia – 181 os./km². Jeśli chodzi o powierzchnię (1900 km²), jest to największy powiat Wielkopolski.

Można tu odwiedzić obszary ochrony przyrody: park narodowy, parki krajobrazowe i rezerwaty przyrody. Przez tereny powiatu przebiegają trasy turystyczne: Trasa Kórnicka, Szlak Piastowski, Szlak Romański, oraz Wielkopolska Droga św. Jakuba. Wokół stolicy województwa wielkopolskiego opracowano Pierścień Rowerowy Dookoła Poznania.

 

 

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola