Belka
Czwartek, 25 Kwietnia 2024   imieniny: Marek, Jarosław, Wasyl
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

ZBUDOWANE- Centrum wykładowe Politechniki Poznańskiej

Data publikacji: 2018-11-16, Data modyfikacji: 2018-11-18
A A AWydrukDrukuj  
 
Kolejny spacer w ramach cyklu ZBUDOWANE. Tym razem odwiedzimy Centrum konferencyjne Politechniki Poznańskiej autorstwa Studia Fikus. Spacer odbędzie się 16 listopada ( piątek) o godzinie 17.00. Centrum Konferencyjne Politechniki Poznańskiej Biblioteka Techniczna i Centrum Wykładowe Politechniki Poznańskiej to budynek dydaktyczny, wchodzący w skład kampusu uczelni, mieszczącego się na prawym brzegu rzeki Warty. W 1999 r. w drodze konkursu architektonicznego na opracowanie koncepcji urbanistyczno-architektonicznej CW i BT, do realizacji wybrano projekt autorstwa Studia Architektonicznego Fikus. Koncepcja zakładała budowę budynku, podzielonego trzema pasażami, pełniącymi funkcję osi widokowych na charakterystyczne obiekty, wyróżniające się w lewobrzeżnej panoramie miasta (kościół Bernardynów, Ratusz poznański, Katedrę poznańską). Pasaże rozchodzą się promieniście z kolistego placu, znajdującego się przed wejściami do trzech części budynku: Centrum Wykładowego, Centrum Kultury Studenckiej oraz Biblioteki Głównej. Istotnym elementem koncepcji jest także bulwar nadwarciański, przebiegający pomiędzy mostem Rocha i mostem Berdychowskim, zaplanowany jako element strategii uatrakcyjnienia terenów nad rzeką Wartą. W pierwszej kolejności w latach 2000-2004 zrealizowano Centrum Wykładowe, w którym znajduje się największa sala wykładowa Politechniki Poznańskiej (Aula Magna) z miejscami siedzącymi dla 600 osób, która może zostać podzielona na trzy mniejsze sale wykładowe, za pomocą przesuwnych dźwiękoszczelnych kurtyn działowych. W budynku mieści się także 10 sal wykładowych i 6 małych sal seminaryjno-wykładowych. W 2005 roku budynek został uznany za najlepszy obiekt architektoniczny zrealizowany w 2004 roku, a jego autorowi przyznano Nagrodę imienia Jana Baptysty Quadro. W latach 2006-2010 zrealizowano budynek Biblioteki Technicznej. autorzy: STUDIO FIKUS: Marian Fikus, Piotr Bartosik, Ilona Pakuła, Beata Gowarzewska, Elżbieta Kosińska-Fikus Konstrukcja : Pracownia Projektowa PA: Przemysław Augustyniak, Szymon Czyżak, Ireneusz Jabłoński Na wydarzenie obowiązują zapisy. Chętnych prosimy o przesłanie danych kontaktowych (imię, nazwisko, numer telefonu) na adres : [email protected]. Tytuł wiadomości: Centrum Konferencyjne PP . Zapisy otwarte od 8 listopada, o wyborze decyduje kolejność zgłoszeń.

Pełna treść wiadomości na: poznan.sarp.org.pl/?p=1276
poznan.sarp.org.pl, Źródło artykułu: poznan.sarp.org.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
poznański

Powiat poznański - powiat, którego siedzibą jest miasto Poznań, mimo że sam do niego nie należy. Powiat znajdujące się w zachodniej Polsce, w centrum województwa wielkopolskiego. Należy do niego, aż 17 gmin: Buk, Czerwonak, Dopiewo, Kleszczewo, Komorniki, Kostrzyn, Kórnik, Luboń, Mosina, Murowana Goślina, Pobiedziska, Puszczykowo, Rokietnica, Stęszew, Suchy Las, Swarzędz i Tarnowo Podgórne.

W powiecie utworzonym w 1999 roku mieszka największa liczba ludności, biorąc pod uwagę wszystkie powiaty w Polsce. Jest to 365,5 tys. mieszkańców. Rekordowa w skali kraju jest także gęstość zaludnienia – 181 os./km². Jeśli chodzi o powierzchnię (1900 km²), jest to największy powiat Wielkopolski.

Można tu odwiedzić obszary ochrony przyrody: park narodowy, parki krajobrazowe i rezerwaty przyrody. Przez tereny powiatu przebiegają trasy turystyczne: Trasa Kórnicka, Szlak Piastowski, Szlak Romański, oraz Wielkopolska Droga św. Jakuba. Wokół stolicy województwa wielkopolskiego opracowano Pierścień Rowerowy Dookoła Poznania.

 

 

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola