Belka
Niedziela, 17 Stycznia 2021   imieniny: Marian, Jan, Antoni
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Od soboty w Poznaniu działają cztery dodatkowe punkty pobrań. Dwa z nich przy Stadionie Miejskim przy ul. Bułgarskiej

Data publikacji: 2020-11-06, Data modyfikacji: 2020-11-06
A A AWydrukDrukuj  
 
Od soboty w Poznaniu działają cztery dodatkowe punkty pobrań. Dwa z nich przy Stadionie Miejskim przy ul. Bułgarskiej

Dzięki staraniom wielkopolskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia oraz Wojsk Obrony Terytorialnej, a także dzięki zaangażowaniu Miasta Poznań i Szpitala Miejskiego im. F. Raszei w Poznaniu, dwa punkty pobrań wymazów przy Stadionie Miejskim w Poznaniu zostały uruchomione już w sobotę. Z punktów skorzystali pierwsi pacjenci. Dwa kolejne punkty zostały w sobotę otwarte przy ul. Słowiańskiej i Obornickiej.

Początkowo otwarcie punktów przy ulicy Bułgarskiej w Poznaniu było zaplanowane na poniedziałek, jednak coraz większa liczba zlecanych testów i potrzeby mieszkańców zmobilizowały organizatorów do zmiany terminu.
- Monitorujemy działania punktów pobrań w Wielkopolsce i na bieżąco reagujemy na pojawiające się w tym zakresie potrzeby - mówi Agnieszka Pachciarz, dyrektor Wielkopolskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia. - Uruchamiamy kolejne punkty pobrań, a w tych miejscach, gdzie zgłasza się najwięcej pacjentów, staramy się wydłużyć godziny otwarcia.

Dwa punkty przy ulicy Bułgarskiej powstały dzięki współpracy wielkopolskiego NFZ, WOT oraz Miasta Poznań. Namioty postawili żołnierze, którzy wraz z pracownikami Szpitala Miejskiego im. F. Raszei w Poznaniu wykonywać będą pobrania wymazów.

Przy Stadionie Miejskim w Poznaniu pacjenci mają do dyspozycji dwa namioty, w których pobierane są próbki do badania. Jeden namiot przeznaczony jest dla pacjentów zmotoryzowanych, wjeżdża się do niego samochodem, do drugiego zgłaszają się pacjenci piesi.
- Cieszę się, że udało nam się zorganizować te punkty, jestem pod wrażeniem sprawnego działania żołnierzy - mówi Elżbieta Wrzesińska-Żak, dyrektor Szpitala Miejskiego im. F. Raszei w Poznaniu. - Zostało to bardzo dobrze zorganizowane, samochód podjeżdża pod kontener i dzwoni pod podany numer telefonu, przekazuje swoje dane i wjeżdża do namiotu, w którym pobierany jest wymaz.

W Wielkopolsce działają obecnie 44 punkty pobrań wymazów, 12 z nich znajduje się w Poznaniu. W każdym powiecie naszego regionu działa co najmniej jeden taki punkt. Punkty pobrań to miejsca, do których zgłaszają się pacjenci chcący skorzystać z badania w kierunku zakażenia Sars-Cov-2. Na miejscu pobierany jest od pacjentów materiał biologiczny, który potem trafia do laboratorium. Narodowy Fundusz Zdrowia płaci za testy osób, którym badanie zlecił lekarz rodzinny.

W kraju działa obecnie 530 punktów pobrań wymazów na obecność wirusa SARS-CoV-2 (stan na 24.10). Codziennie liczba ta rośnie, wraz ze zwiększonym zapotrzebowaniem na wykonywanie testów.

Wykaz punktów pobrań w Wielkopolsce z adresami, numerami telefonów i godzinami otwarcia znajduje się na stronie internetowej wielkopolskiego oddziału NFZ.

 

, Źródło artykułu: Wielkopolski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
poznański

Powiat poznański - powiat, którego siedzibą jest miasto Poznań, mimo że sam do niego nie należy. Powiat znajdujące się w zachodniej Polsce, w centrum województwa wielkopolskiego. Należy do niego, aż 17 gmin: Buk, Czerwonak, Dopiewo, Kleszczewo, Komorniki, Kostrzyn, Kórnik, Luboń, Mosina, Murowana Goślina, Pobiedziska, Puszczykowo, Rokietnica, Stęszew, Suchy Las, Swarzędz i Tarnowo Podgórne.

W powiecie utworzonym w 1999 roku mieszka największa liczba ludności, biorąc pod uwagę wszystkie powiaty w Polsce. Jest to 365,5 tys. mieszkańców. Rekordowa w skali kraju jest także gęstość zaludnienia – 181 os./km². Jeśli chodzi o powierzchnię (1900 km²), jest to największy powiat Wielkopolski.

Można tu odwiedzić obszary ochrony przyrody: park narodowy, parki krajobrazowe i rezerwaty przyrody. Przez tereny powiatu przebiegają trasy turystyczne: Trasa Kórnicka, Szlak Piastowski, Szlak Romański, oraz Wielkopolska Droga św. Jakuba. Wokół stolicy województwa wielkopolskiego opracowano Pierścień Rowerowy Dookoła Poznania.

 

 

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola