Belka
Sobota, 23 Stycznia 2021   imieniny: Maria, Ildefons, Rajmund
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wiadomości
 
Konkurs o Nagrodę Architektoniczną Województwa Wielkopolskiego  rozstrzygnięty!

Konkurs o Nagrodę Architektoniczną Województwa...

Data dodania: 2021-01-18
Jury organizowanego przez poznański oddział Stowarzyszenia Architektów Polskich, przy współpracy z Wielkopolską Okręgową Izbą Architektów wyłoniło zwycięzców konkursu. Zdobywcą Grand Prix NAWW została pracownia architektoniczna z Poznania - PROSTO Architekci. Nagrodę wręczył przedstawiciel głównego sponsora - producenta oświetlenia z Wielkopolski, firmy Lena Lighting. więcej »
 
Superenergooszczędna iluminacja budynku Wydziału Architektury Politechniki Poznańskiej

Superenergooszczędna iluminacja budynku Wydziału...

Data dodania: 2020-12-14
Łączna moc iluminacji nowego budynku Wydziału Architektury Politechniki Poznańskiej nie przekracza 1 kW! Obiekt zaprojektowany przez Sławomira Rosolskiego zachwyca nie tylko prostą bryłą i oszczędną formą budynku, ale imponuje też podejściem do kwestii oświetlenia zewnętrznego pod względem estetyki i energooszczędności. Za realizację wizji architekta w tym zakresie odpowiadała Lena Lighting - producent lamp i systemów oświetleniowych z Wielkopolski. więcej »
 
Dzieło sztuki namawia polityków by pokazali, że słuchają głosu dzieci

Dzieło sztuki namawia polityków by pokazali, że...

Data dodania: 2020-11-25
W Światowy Dzień Dziecka, który przypadał w listopadzie, artysta Olafur Eliasson prosił przywódców politycznych i decydentów, aby pokazali, że słuchają następnego pokolenia. Wiadomości dzieci na temat przyszłości planety, zainicjowane przez Earth Speakr, dzieło sztuki Eliassona, były dostarczane politykom by skłonić ich do reakcji. Przekazy zostały dodatkowo wzmacnione w mediach społecznościowych pod hasłem #ListenToTheFuture. więcej »
 
Plan na jesień: kompostowanie. Dlaczego warto?

Plan na jesień: kompostowanie. Dlaczego warto?

Data dodania: 2020-11-06
Kompostowanie. Dla jednych to praktyka stara jak świat, dla innych inicjatywa, która nabrała rozpędu w ostatnim czasie ze względu na trend less waste. Jedno jest pewne - kompostowanie to mądry sposób na wykorzystanie odpadów pochodzenia organicznego, które stanowią aż 1/3 domowych śmieci. Aby było efektywne, trzeba pamiętać o przestrzeganiu kilku zasad. więcej »
 
Od soboty w Poznaniu działają cztery dodatkowe punkty pobrań. Dwa z nich przy Stadionie Miejskim przy ul. Bułgarskiej

Od soboty w Poznaniu działają cztery dodatkowe...

Data dodania: 2020-11-06
Dzięki staraniom wielkopolskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia oraz Wojsk Obrony Terytorialnej, a także dzięki zaangażowaniu Miasta Poznań i Szpitala Miejskiego im. F. Raszei w Poznaniu, dwa punkty pobrań wymazów przy Stadionie Miejskim w Poznaniu zostały uruchomione już w sobotę. Z punktów skorzystali pierwsi pacjenci. Dwa kolejne punkty zostały w sobotę otwarte przy ul. Słowiańskiej i Obornickiej. więcej »
 
WOW NFZ: Żołnierze budują punkt pobrań wymazów przy Stadionie Miejskim

WOW NFZ: Żołnierze budują punkt pobrań wymazów...

Data dodania: 2020-10-23
Wielkopolski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia dokłada wszelkich starań, aby zapewnić dostęp do punktów pobrań wszystkim pacjentom, którym zostało zlecone wykonanie testu na obecność koronawirusa. W związku z rosnącą liczbą pobrań wymazów w ostatnich dniach, podjęliśmy kroki, aby usprawnić tę procedurę. W porozumieniu ze Szpitalem Miejskim im. F. Raszei w Poznaniu oraz Wojskami Obrony Terytorialnej, uruchomiony zostanie duży punkt pobrań przy Stadionie Miejskim przy ulicy Bułgarskiej w Poznaniu. więcej »
 
Lena Lighting wspiera konkurs o Nagrodę Architektoniczną Województwa Wielkopolskiego

Lena Lighting wspiera konkurs o Nagrodę...

Data dodania: 2020-10-19
Jury wyłoniło właśnie kandydatów, którzy powalczą o nagrodę w konkursie organizowanym przez poznański oddział Stowarzyszenia Architektów Polskich, przy współpracy z Wielkopolską Okręgową Izbą Architektów RP - NAWW. Głównym sponsorem konkursu jest producent oświetlenia LED ze Środy Wielkopolskiej - firma Lena Lighting. więcej »
 

"8 tygodni do zdrowia" - program treningowy NFZ

Data dodania: 2020-10-03
Szanowni Państwo, 29.09.2020r. rusza program profilaktyczno-treningowy „8 tygodni do zdrowia". więcej »
 
Wielkopolski oddział NFZ zaprasza do udziału w

Wielkopolski oddział NFZ zaprasza do udziału w...

Data dodania: 2020-07-29
28 lipca obchodzony jest Światowy Dzień Wirusowego Zapalenia Wątroby . Dzień nie został wybrany przypadkowo - jest to rocznica urodzin Barucha Samuela Blumberga, amerykańskiego lekarza i laureata Nagrody Nobla, który zidentyfikował wirusa zapalenia wątroby typu B. więcej »
 
Skonsultuj się z lekarzem w nocy i święta

Skonsultuj się z lekarzem w nocy i święta

Data dodania: 2020-05-05
Jest weekend albo święto, a Ty masz gorączkę, duszności, kaszel lub inne objawy i obawiasz się, że zakaziłeś się koronawirusem? Nie musisz już czekać, aż Twoja przychodnia będzie otwarta. Skorzystaj z teleporady wideo lub telefonicznej i otrzymaj niezbędną pomoc medyczną. więcej »
 


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 8203
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
poznański

Powiat poznański - powiat, którego siedzibą jest miasto Poznań, mimo że sam do niego nie należy. Powiat znajdujące się w zachodniej Polsce, w centrum województwa wielkopolskiego. Należy do niego, aż 17 gmin: Buk, Czerwonak, Dopiewo, Kleszczewo, Komorniki, Kostrzyn, Kórnik, Luboń, Mosina, Murowana Goślina, Pobiedziska, Puszczykowo, Rokietnica, Stęszew, Suchy Las, Swarzędz i Tarnowo Podgórne.

W powiecie utworzonym w 1999 roku mieszka największa liczba ludności, biorąc pod uwagę wszystkie powiaty w Polsce. Jest to 365,5 tys. mieszkańców. Rekordowa w skali kraju jest także gęstość zaludnienia – 181 os./km². Jeśli chodzi o powierzchnię (1900 km²), jest to największy powiat Wielkopolski.

Można tu odwiedzić obszary ochrony przyrody: park narodowy, parki krajobrazowe i rezerwaty przyrody. Przez tereny powiatu przebiegają trasy turystyczne: Trasa Kórnicka, Szlak Piastowski, Szlak Romański, oraz Wielkopolska Droga św. Jakuba. Wokół stolicy województwa wielkopolskiego opracowano Pierścień Rowerowy Dookoła Poznania.

 

 

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola