Belka
Niedziela, 22 Lipca 2018   imieniny: Maria, Magdalena, Wawrzyniec
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wiadomości
 
 

Labuziaki na tropie-znajdź klucz do skrzyni wiedzy!...

Data dodania: 2018-07-20
Na terenie PPNT znaleźć można prawdziwe skarby! Organizatorzy zapraszają do udziału w rodzinnej grze terenowej na parkowej Edu_Ścieżce. Dzieci będz... więcej »
 
 

Spotkanie z Piotrem Machalicą (Kościólek w Nekielce)

Data dodania: 2018-07-20
Piotr Machalica - w ywodzi się z aktorskiej rodziny. Jego ojcem był Henryk Machalica. Ma dwóch starszych braci bliźniaków: Krzysztofa, instruktora spor... więcej »
 
 

Dzień najmłodszego Odkrywcy w Laboratorium...

Data dodania: 2018-07-20
Wydarzenie dedykowane dzieciom od 3. do 6. roku życia, które organizowane jest z myślą o tym, aby już w najmłodszych zaszczepiać chęć do nauki ... więcej »
 
 

Poznańskie ogrody zoologiczne - spotkanie dla...

Data dodania: 2018-07-20
Wydawnictwo Miejskie Posnania zaprasza na wydarzenia z cyklu edukacyjnego Śladami  historii Poznania dofinansowanego ze środków Muzeum Historii Polski w ramach programu... więcej »
 
 

W poznańskim zwierzyńcu - spotkanie dla dzieci...

Data dodania: 2018-07-20
Wydawnictwo Miejskie Posnania zaprasza dzieci na wydarzenia z cyklu edukacyjnego Śladami  historii Poznania dofinansowanego ze środków Muzeum Historii Polski w ramach p... więcej »
 
 

Chińska sobota w CMOKU (CMOK Poznań, ul. Piekary...

Data dodania: 2018-07-20
大家好! Chińska sobota to azjatycka przygoda w samym centrum Poznania. Warsztaty dla małych i dużych podróżników pełne wraże ... więcej »
 
 

Noc w Palmiarni (Palmiarnia Poznańska, ul. Matejki...

Data dodania: 2018-07-20
Noc w Palmiarni to niepowtarzalna okazja, aby zobaczyć egzotyczne rośliny przy świetle księżyca w wyjątkowym, mrocznym klimacie. - Trzecią w tym roku Noc w... więcej »
 
 

Zakończyła się 84. Poznańska Piesza Pielgrzymka...

Data dodania: 2018-07-20
W tym roku pielgrzymowaliśmy pod hasłem "Poznań. Chrystus i my" nawiązującego bezpośrednio do obchodów 1050-lecia biskupstwa w Poznaniu. więcej »
 
 

Rekolekcje Rozeznania

Data dodania: 2018-07-20
Oaza Dorosłych zaprasza na Rekolekcje Rozeznania w dniach 11-19.08.2018r., w malowniczo położonej miejscowości Sadowie k. Ostrowa Wielkopolskiego. więcej »
 
 

Rekolekcje oazowe

Data dodania: 2018-07-20
Ruch Światło-Życie Archidiecezji Poznańskiej zaprasza młodzież na przeżyciowe rekolekcje oazowe. Odbędą się one w czasie tegorocznych wakacj... więcej »
 


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 7271
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
poznański

Powiat poznański - powiat, którego siedzibą jest miasto Poznań, mimo że sam do niego nie należy. Powiat znajdujące się w zachodniej Polsce, w centrum województwa wielkopolskiego. Należy do niego, aż 17 gmin: Buk, Czerwonak, Dopiewo, Kleszczewo, Komorniki, Kostrzyn, Kórnik, Luboń, Mosina, Murowana Goślina, Pobiedziska, Puszczykowo, Rokietnica, Stęszew, Suchy Las, Swarzędz i Tarnowo Podgórne.

W powiecie utworzonym w 1999 roku mieszka największa liczba ludności, biorąc pod uwagę wszystkie powiaty w Polsce. Jest to 365,5 tys. mieszkańców. Rekordowa w skali kraju jest także gęstość zaludnienia – 181 os./km². Jeśli chodzi o powierzchnię (1900 km²), jest to największy powiat Wielkopolski.

Można tu odwiedzić obszary ochrony przyrody: park narodowy, parki krajobrazowe i rezerwaty przyrody. Przez tereny powiatu przebiegają trasy turystyczne: Trasa Kórnicka, Szlak Piastowski, Szlak Romański, oraz Wielkopolska Droga św. Jakuba. Wokół stolicy województwa wielkopolskiego opracowano Pierścień Rowerowy Dookoła Poznania.

 

 

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola