Belka
Piątek, 21 Września 2018   imieniny: Hipolit, Mateusz, Daria
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wiadomości
 
 

20 września. Co się wydarzyło?...

Data dodania: 2018-09-20
Z archiwum "Głosu": Zobaczcie, co ciekawego wydarzyło się 20 września przed laty – oto nasze kalendarium na dziś. więcej »
 
 

Fryzjerzy z Wielkopolski nie zdają egzaminów. Kto...

Data dodania: 2018-09-20
Jednego dnia zaledwie cztery na 22 osoby zdały egzamin czeladniczy w zawodzie fryzjera. Jak mówią zdający, pytania teoretyczne często nie są związane z tematem egzaminu. Poza tym w bazie jest i... więcej »
 
 

Poznań: Nad Wartą znaleziono zwłoki

Data dodania: 2018-09-20
Policja i straż pożarna prowadziły w środę wieczorem akcję nad Wartą w Poznaniu. Okazało się, że znaleziono tam zwłoki kobiety. więcej »
 
 

Tweed Ride 2018: Przejadą na rowerach przez Poznań...

Data dodania: 2018-09-20
Lubisz jazdę na rowerze i przebieranki? Tweed Ride to coś dla ciebie. 22 września ulicami Poznania każdy będzie mógł przejechać przez miasto w stroju z początku XX wieku. więcej »
 
 

Faszyn from Poznań: Modowe stylizacje poznaniaków...

Data dodania: 2018-09-20
Są kolorowi, odważni i nie uznają żadnych modowych granic. Stylizacje poznaniaków potrafią zadziwiać! Dokumentuje to fanpage Faszyn from Poznań, gdzie można znaleźć zdję... więcej »
 
 

Wyborowa Poznań: Wyburzają budynki fabryki koło...

Data dodania: 2018-09-20
Nad poznańską Maltą trwają prace rozbiórkowe. Wyburzane są budynki po dawnej fabryce wódki Wyborowa S.A. więcej »
 
 

Poznań: Ponad 200 osób ze Szczepankowa protestuje....

Data dodania: 2018-09-20
Mieszkańcy poznańskiego Szczepankowa domagają się zniesienia opłaty adiacenckiej, którą nałożono na nich z powodu rzekomego, jak twierdzą, wzrostu wartości nieruchomośc... więcej »
 
 

Lech Poznań: Tak wyglądał stadion przy...

Data dodania: 2018-09-20
20 września 2010 r. otwarto przebudowany specjalnie na Euro 2012 Stadion Miejski przy ul. Bułgarskiej - wielkie otwarcie uświetnił koncert Stinga. Zobacz w galerii, jak przed modernizacją wyglądał... więcej »
 
 

Duety, tria, kwartety - spektakl uczniów Szkoły...

Data dodania: 2018-09-19
Spektakl baletowy uczniów Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Olgi Sławskiej-Lipczyńskiej w Poznaniu więcej »
 
 

"Obraz" (Le Tableau) - film animowany (Dom Bretanii....

Data dodania: 2018-09-19
"Obraz" (Le Tableau) - film animowany reż. Jean- François Laguionie (2011), 76 min - W niedokończonym przez malarza obrazie, postacie zaprowadzają własny porządek. Podzieleni na trzy grupy: "Doko... więcej »
 


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 7445
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
poznański

Powiat poznański - powiat, którego siedzibą jest miasto Poznań, mimo że sam do niego nie należy. Powiat znajdujące się w zachodniej Polsce, w centrum województwa wielkopolskiego. Należy do niego, aż 17 gmin: Buk, Czerwonak, Dopiewo, Kleszczewo, Komorniki, Kostrzyn, Kórnik, Luboń, Mosina, Murowana Goślina, Pobiedziska, Puszczykowo, Rokietnica, Stęszew, Suchy Las, Swarzędz i Tarnowo Podgórne.

W powiecie utworzonym w 1999 roku mieszka największa liczba ludności, biorąc pod uwagę wszystkie powiaty w Polsce. Jest to 365,5 tys. mieszkańców. Rekordowa w skali kraju jest także gęstość zaludnienia – 181 os./km². Jeśli chodzi o powierzchnię (1900 km²), jest to największy powiat Wielkopolski.

Można tu odwiedzić obszary ochrony przyrody: park narodowy, parki krajobrazowe i rezerwaty przyrody. Przez tereny powiatu przebiegają trasy turystyczne: Trasa Kórnicka, Szlak Piastowski, Szlak Romański, oraz Wielkopolska Droga św. Jakuba. Wokół stolicy województwa wielkopolskiego opracowano Pierścień Rowerowy Dookoła Poznania.

 

 

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola