Belka
Wtorek, 22 Stycznia 2019   imieniny: Anastazy, Wincenty, Wiktor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wiadomości
 
 

Odnowione ulice na Antoninku

Data dodania: 2019-01-21
Ulice Dobruchny, Świętochny i Władymira zyskały nowe nawierzchnie i chodniki. Wymieniona została tam również kanalizacja deszczowa. więcej »
 
 

Chartowo - zmiana organizacji ruchu

Data dodania: 2019-01-21
W związku z kolejnymi pracami na Górnym Tarasie Rataj, od wtorku, 22 stycznia, zostanie zmieniona tymczasowa organizacja ruchu na ul. Chartowo. Obowiązywać ma do końca marca. więcej »
 
 

Poznań walczy o tytuł Europejskiej Stolicy...

Data dodania: 2019-01-21
Poznań wraz z 11 innymi miastami stara się o tytuł Europejskiej Stolicy Młodzieży 2022. Władze Miasta chcą, aby był to rok poświęcony młodym ludziom. Ma być bogaty w wyda... więcej »
 
 

Ferie zimowe na półmetku

Data dodania: 2019-01-21
W Poznaniu trwają ferie zimowe. Do szkoły uczniowie wrócą 28 stycznia. Dzieci i młodzież, którzy nie mają planów na ten tydzień, nadal mogą skorzystać z oferty miej... więcej »
 
 

Ponad tysiąc kopcących pieców do likwidacji

Data dodania: 2019-01-21
Likwidacja pieców kaflowych, wykonanie instalacji centralnego ogrzewania i ciepłej wody, a na koniec podłączenie 52 komunalnych budynków mieszkalnych do miejskiej sieci cieplnej - to nowy projekt Zarz&... więcej »
 
 

My French Film Festival (Dom Bretanii, ul. Stary...

Data dodania: 2019-01-21
MyFrenchFilmFestival.com jest jedynym w swoim rodzaju wydarzeniem, mającym na celu popularyzację twórczości francuskich reżyserów młodego pokolenia. Umożliwia on internautom z całeg... więcej »
 
 

Zwierzyniec Zamkowy - wystawa (CK Zamek, Hol Wielki,...

Data dodania: 2019-01-21
Dawny Zamek Cesarski w Poznaniu miał być wyrazem niemieckiego panowania w naszym regionie oraz manifestacją kultury germańskiej. Niezwykła forma architektoniczna budowli była znacząc... więcej »
 
 

Spektakl Polskiego Teatru Tańca No more tears (CK...

Data dodania: 2019-01-21
No More Tears - obiecywała reklama szamponu na początku lat 90-ych. Promienny uśmiech Barbary Piaseckiej-Johnson, właścicielki koncernu, przybywającej do Polski w czerwcu 1989 roku dawał nadziej&... więcej »
 
 

Poszukiwacze skarbów - specjalne oprowadzanie dla...

Data dodania: 2019-01-21
Czas na prawdziwą przygodę! Poszukiwacze skarbów przybywajcie na Ostrów Tumski! Podczas wspólnej wyprawy poznacie dzieje niezwykłej wyspy pełnej skarbów i to w samym sercu Poznania. ... więcej »
 
 

Spotkanie z egzotycznymi zwierzkami (Time Creator...

Data dodania: 2019-01-21
Na zajęciach organizatorzy proponują świetną zabawę i niezapomniane doznania i wspomnienia. Dla odważnych, będzie można nie tylko dotknąć i pogłaskać ale równie... więcej »
 


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 7788
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
poznański

Powiat poznański - powiat, którego siedzibą jest miasto Poznań, mimo że sam do niego nie należy. Powiat znajdujące się w zachodniej Polsce, w centrum województwa wielkopolskiego. Należy do niego, aż 17 gmin: Buk, Czerwonak, Dopiewo, Kleszczewo, Komorniki, Kostrzyn, Kórnik, Luboń, Mosina, Murowana Goślina, Pobiedziska, Puszczykowo, Rokietnica, Stęszew, Suchy Las, Swarzędz i Tarnowo Podgórne.

W powiecie utworzonym w 1999 roku mieszka największa liczba ludności, biorąc pod uwagę wszystkie powiaty w Polsce. Jest to 365,5 tys. mieszkańców. Rekordowa w skali kraju jest także gęstość zaludnienia – 181 os./km². Jeśli chodzi o powierzchnię (1900 km²), jest to największy powiat Wielkopolski.

Można tu odwiedzić obszary ochrony przyrody: park narodowy, parki krajobrazowe i rezerwaty przyrody. Przez tereny powiatu przebiegają trasy turystyczne: Trasa Kórnicka, Szlak Piastowski, Szlak Romański, oraz Wielkopolska Droga św. Jakuba. Wokół stolicy województwa wielkopolskiego opracowano Pierścień Rowerowy Dookoła Poznania.

 

 

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola