Belka
Niedziela, 21 Lipca 2019   imieniny: Andrzej, Wiktor, Daniel
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Ryszard Kaja: plakaty - wykład (Galeria Miejska Arsenał, ul. Stary Rynek 6, Poznań)

Data publikacji: 2019-07-09, Data modyfikacji: 2019-07-09
A A AWydrukDrukuj  
 
Pochodzący z Poznania Ryszard Kaja, obywatel świata, grafik, scenograf, rysownik o niezwykle wnikliwym oku bystrego obserwatora. W przededniu poznańskiej wystawy (Co zmalował Ryszard Kaja - wystawa w Starym Browarze ), prezentującej bogaty dorobek obejmujący twórczość w wielu dziedzinach plastycznych, przyjrzymy się językowi graficznemu jego plakatów. - Plakat, jako forma wyrazu, był bliski artyście między innymi ze względu na relacje rodzinne, był synem Zbigniewa Kai, ważnego poznańskiego plakacisty. Czerpiąc z doświadczenia ojca, szybko odnalazł własną ścieżkę artystyczną, umiejętnie wplatając w swoje projekty charakterystyczną rozedrganą ilustrację, narracyjność oraz intrygujące liternictwo. Szczególne miejsce w jego twórczości zajęła seria plakatów POLSKA, w których portretował miejsca znane i te mniej oczywiste, przedstawiając, czasem z przymrużeniem oka, myśli i stereotypy związane z miastami czy regionami. - Wykładowi towarzyszyć będzie prezentacja plakatu zaprojektowanego przez Ryszarda Kaję z okazji 70-lecia Galerii Miejskiej Arsenał. - Prowadzenie: Barbara Górecka

Pełna treść wiadomości na: tag:poznan.pl,2019:events.111301
poznan.pl, Źródło artykułu: poznan.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
poznański

Powiat poznański - powiat, którego siedzibą jest miasto Poznań, mimo że sam do niego nie należy. Powiat znajdujące się w zachodniej Polsce, w centrum województwa wielkopolskiego. Należy do niego, aż 17 gmin: Buk, Czerwonak, Dopiewo, Kleszczewo, Komorniki, Kostrzyn, Kórnik, Luboń, Mosina, Murowana Goślina, Pobiedziska, Puszczykowo, Rokietnica, Stęszew, Suchy Las, Swarzędz i Tarnowo Podgórne.

W powiecie utworzonym w 1999 roku mieszka największa liczba ludności, biorąc pod uwagę wszystkie powiaty w Polsce. Jest to 365,5 tys. mieszkańców. Rekordowa w skali kraju jest także gęstość zaludnienia – 181 os./km². Jeśli chodzi o powierzchnię (1900 km²), jest to największy powiat Wielkopolski.

Można tu odwiedzić obszary ochrony przyrody: park narodowy, parki krajobrazowe i rezerwaty przyrody. Przez tereny powiatu przebiegają trasy turystyczne: Trasa Kórnicka, Szlak Piastowski, Szlak Romański, oraz Wielkopolska Droga św. Jakuba. Wokół stolicy województwa wielkopolskiego opracowano Pierścień Rowerowy Dookoła Poznania.

 

 

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola