Belka
Piątek, 2 Maja 2025   imieniny: Anatol, Zygmunt, Anastazy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 
Wiadomości
 
 

WYŚCIG KOLARSKI O PUCHAR PREZESA FIRMY "MERX...

Data dodania: 2014-07-20
Organizator - Poznańskie Towarzystwo Cyklistów. - Automobilklub Wielkopolska. - Wielkopolski Związek Kolarski. - Cel wyścigu - Popularyzacja kolarstwa jako czynnej formy rekreacji. - Promocja  kolarstwa w szkołach. - Promocja Toru Poznań i okolic. - Dystans i kategorie - 12.00  strat kat. K20 , K40 , M50 , M60 , M70 - 12 rund - 49 km. - 12.01  start kat. M80 - 4 rundy - 16,3 km. - 13.30  start kat. M30 , M40 , Cyklosport - 15 rund - 61 km. więcej »
 
 

Zagubieni w czasie i przestrzeni - familijna gra...

Data dodania: 2014-07-20
Szalony magik za pomocą wehikułu czasu sprowadził do współczesnego Poznania dawnych mieszkańców miasta. Aby mogli oni wrócić do swoich czasów, trzeba prawidłowo zaprogramować wehikuł. Niezbędne są do tego obrazy przedstawiające Poznań w przeszłości, te jednak rozpadły się na wiele kawałków! Pomóżcie magikowi  rozwikłać zagadki związane z historią naszego miasta i prawidłowo ułożyć fragmenty układanki. Dzięki temu podróżnicy będą mogli wrócić do domu! - Druga z kolei akcja ratunkowa odbędzie się w niedzielę 20 lipca na Starym Mieście. Tym razem niesforny magik sprowadzi do naszych czasów mieszkankę renesansowego Poznania. Jeśli chcecie pomóc podróżniczce w czasie wrócić do przeszłości, a przy okazji przekonać się, jak żyło się w naszym mieście w XVI wieku , zjawcie się o g. 11 przed ratuszem. - wstęp wolny - Celem gier familijnych "Zagubieni w czasie i przestrzeni" jest zapoznanie uczestników z historią 4 obszarów miasta (Ostrów Tumski, Stare Miasto, Dzielnica Zamkowa, Śródmieście) w sposób ciekawy i przystępny. Gry familijne aktywizują uczestników, którzy w czasie zwiedzania miasta mają za zadanie rozwiązać szereg zagadek i zadań. Dodatkowym elementem aktywizującym jest kontakt z animatorami odgrywającymi role postaci historycznych. Zwiedzanie Poznania przyjmuje formę inscenizacji, w której aktorami są zarówno animatorzy, jak i sami uczestnicy gry. Gry familijne są ponadto formą turystyki, która wzmacnia więzi rodzinne i pozwala na budowanie wspólnych doświadczeń przez członków rodziny.   więcej »
 
 

Widowisko plenerowe: Śpiący Rycerze Królowej...

Data dodania: 2014-07-20
Największe stałe widowisko plenerowe "Śpiący Rycerze Królowej Jadwigi" - Scenariusz: Jacek Kowalski,  - Reżyser i autor muzyki: Marcin Matuszewski,  - Aktorzy: mieszkańcy Murowanej Gośliny i okolic. - Śpiący rycerze i rycerze waleczni, zjawy święte i nieświęte, zakochany żołnierz i jego nieszczęśliwa ukochana, królowa Jadwiga i król Jagiełło - w lipcowe wieczory ukażą się publiczności podczas widowiska plenerowego "Śpiący Rycerze Królowej Jadwigi, czyli legenda o powstaniu Murowanej Gośliny". - Widzowie zobaczą baśniową przeszłość Murowanej Gośliny, Owińsk, Kicina i Dziewiczej Góry. To niezwykłe widowisko w nowoczesnej, audiowizualnej oprawie , porwie każdego swoją akcją, barwnie zarysowanymi postaciami i rozmachem. Gdy kilkuset aktorów, statystów i wolontariuszy wyjdzie nocą na kilkudziesięciohektarowe pole wokół Starego Probostwa w Murowanej Goślinie, zabłysną reflektory i błyskawice, zagrzmią grzmoty i dubeltówki, pocwałują rumaki...  - Bilety w cenie 19 i 25zł. - Bilety ulgowe przysługują dzieciom i młodzieży uczącej się, seniorom, którzy ukończyli 65 rok życia oraz posiadaczom Karty Rodziny Dużej z terenu Aglomeracji Poznańskiej. więcej »
 
 

Jesteśmy w kontakcie. Wycieczka pod wysokim...

Data dodania: 2014-07-20
Jesteśmy w kontakcie. Wycieczka pod wysokim napięciem. - Ostrów Tumski to wielkie muzeum. W dodatku nietypowe: pod chmurką, bez ścian i z możliwością dotykania eksponatów! Tu można być w bliskim kontakcie z zabytkami! Niezbędne będą do tego jednak białe rękawiczki. Poczujesz się jak koneser sztuki, który bierze do rąk cenne obiekty. Przekonaj się jak ciężkie są wrota Śluzy Katedralnej, przyłóż własną dłoń do odcisków palców średniowiecznych budowniczych katedry, dotknij dzieł sztuki z marmuru i spiżu sprzed 500 lat! W obiektach tych drzemie ogromny ładunek emocji związany z okolicznościami ich powstania. Każdy z nich ma do opowiedzenia własną historię. Kryją się za nią uniwersalne prawdy, że mimo upływu czasu świat się wciąż rządzi się tymi samymi prawami, a ludzie się nie zmienili... - Czas trwania: 75 minut - Udział bezpłatny. Bilety do pobrania w Śluzie Katedralnej. - Akcji towarzyszy prezentacja zdjęć przedwojennego Poznania na facebooku Traktu Królewsko-Cesarskiego www.facebook.com/trak.poznan. więcej »
 
 

Międzynarodowy Turniej Tenisowy Kobiet ITF PRO...

Data dodania: 2014-07-20
Centrum Tenisowe Sobota godzina: więcej »
 
 

Night Runners w Parku Cytadela

Data dodania: 2014-07-20
godzina: 21:00 więcej »
 
 

Tygodniowe Wakacje z GOSPEL dla dzieci

Data dodania: 2014-07-20
godzina: więcej »
 
 

WAKACJE Z LEONARDEM -

Data dodania: 2014-07-20
Scena Wspólna godzina: 10:00 i 12.30 więcej »
 
 

Warkocz Magdaleny 2014 - Najdłuższy miał 160...

Data dodania: 2014-07-20
Po raz szesnasty na dziedzińcu Urzędu Miejskiego w Poznaniu odbył się zorganizowany przez parafię farną z okazji święta jej patronki festyn. "Warkocz Magdaleny 2014" - zobaczcie zdjęcia. więcej »
 
 

Jarocin Festiwal 2014 - Zespół BE.MY wygrał...

Data dodania: 2014-07-20
Zespół BE.MY został laureatem konkursu Hortex Rytmy Młodych zorganizowanego w ramach Jarocin Festiwal 2014. Kapela otrzymała również nagrodę publiczności. więcej »
 


Strona: 3881 3882 3883 3884 3885 3886 3887 3888 3889 3890 z 8208
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
poznański

Powiat poznański - powiat, którego siedzibą jest miasto Poznań, mimo że sam do niego nie należy. Powiat znajdujące się w zachodniej Polsce, w centrum województwa wielkopolskiego. Należy do niego, aż 17 gmin: Buk, Czerwonak, Dopiewo, Kleszczewo, Komorniki, Kostrzyn, Kórnik, Luboń, Mosina, Murowana Goślina, Pobiedziska, Puszczykowo, Rokietnica, Stęszew, Suchy Las, Swarzędz i Tarnowo Podgórne.

W powiecie utworzonym w 1999 roku mieszka największa liczba ludności, biorąc pod uwagę wszystkie powiaty w Polsce. Jest to 365,5 tys. mieszkańców. Rekordowa w skali kraju jest także gęstość zaludnienia – 181 os./km². Jeśli chodzi o powierzchnię (1900 km²), jest to największy powiat Wielkopolski.

Można tu odwiedzić obszary ochrony przyrody: park narodowy, parki krajobrazowe i rezerwaty przyrody. Przez tereny powiatu przebiegają trasy turystyczne: Trasa Kórnicka, Szlak Piastowski, Szlak Romański, oraz Wielkopolska Droga św. Jakuba. Wokół stolicy województwa wielkopolskiego opracowano Pierścień Rowerowy Dookoła Poznania.

 

 

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola