Belka
Niedziela, 4 Maja 2025   imieniny: Florian, Malwina, Monika
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Zagubieni w czasie i przestrzeni - familijna gra terenowa na Starym Mieście. (Zbiórka przy pręgierzu na Starym Rynku)

Data publikacji: 2014-07-20, Data modyfikacji: 2014-07-20
A A AWydrukDrukuj  
 
Szalony magik za pomocą wehikułu czasu sprowadził do współczesnego Poznania dawnych mieszkańców miasta. Aby mogli oni wrócić do swoich czasów, trzeba prawidłowo zaprogramować wehikuł. Niezbędne są do tego obrazy przedstawiające Poznań w przeszłości, te jednak rozpadły się na wiele kawałków! Pomóżcie magikowi  rozwikłać zagadki związane z historią naszego miasta i prawidłowo ułożyć fragmenty układanki. Dzięki temu podróżnicy będą mogli wrócić do domu! - Druga z kolei akcja ratunkowa odbędzie się w niedzielę 20 lipca na Starym Mieście. Tym razem niesforny magik sprowadzi do naszych czasów mieszkankę renesansowego Poznania. Jeśli chcecie pomóc podróżniczce w czasie wrócić do przeszłości, a przy okazji przekonać się, jak żyło się w naszym mieście w XVI wieku , zjawcie się o g. 11 przed ratuszem. - wstęp wolny - Celem gier familijnych "Zagubieni w czasie i przestrzeni" jest zapoznanie uczestników z historią 4 obszarów miasta (Ostrów Tumski, Stare Miasto, Dzielnica Zamkowa, Śródmieście) w sposób ciekawy i przystępny. Gry familijne aktywizują uczestników, którzy w czasie zwiedzania miasta mają za zadanie rozwiązać szereg zagadek i zadań. Dodatkowym elementem aktywizującym jest kontakt z animatorami odgrywającymi role postaci historycznych. Zwiedzanie Poznania przyjmuje formę inscenizacji, w której aktorami są zarówno animatorzy, jak i sami uczestnicy gry. Gry familijne są ponadto formą turystyki, która wzmacnia więzi rodzinne i pozwala na budowanie wspólnych doświadczeń przez członków rodziny.  

Pełna treść wiadomości na: tag:poznan.pl,2014:events.73220
poznan.pl, Źródło artykułu: poznan.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
poznański

Powiat poznański - powiat, którego siedzibą jest miasto Poznań, mimo że sam do niego nie należy. Powiat znajdujące się w zachodniej Polsce, w centrum województwa wielkopolskiego. Należy do niego, aż 17 gmin: Buk, Czerwonak, Dopiewo, Kleszczewo, Komorniki, Kostrzyn, Kórnik, Luboń, Mosina, Murowana Goślina, Pobiedziska, Puszczykowo, Rokietnica, Stęszew, Suchy Las, Swarzędz i Tarnowo Podgórne.

W powiecie utworzonym w 1999 roku mieszka największa liczba ludności, biorąc pod uwagę wszystkie powiaty w Polsce. Jest to 365,5 tys. mieszkańców. Rekordowa w skali kraju jest także gęstość zaludnienia – 181 os./km². Jeśli chodzi o powierzchnię (1900 km²), jest to największy powiat Wielkopolski.

Można tu odwiedzić obszary ochrony przyrody: park narodowy, parki krajobrazowe i rezerwaty przyrody. Przez tereny powiatu przebiegają trasy turystyczne: Trasa Kórnicka, Szlak Piastowski, Szlak Romański, oraz Wielkopolska Droga św. Jakuba. Wokół stolicy województwa wielkopolskiego opracowano Pierścień Rowerowy Dookoła Poznania.

 

 

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola