Belka
Piątek, 26 Kwietnia 2024   imieniny: Maria, Marcelina, Marzena
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Zbudowane- Biblioteka Wydziału Filologii Polskiej i Klasycznej UAM

Data publikacji: 2018-10-18, Data modyfikacji: 2018-10-20
A A AWydrukDrukuj  
 
20 października o godzinie 12 zapraszamy na kolejny spacer w ramach cyklu ZBUDOWANE. Tym razem odwiedzimy budynek Biblioteki Wydziału Filologii Polskiej i Klasycznej z jej autorami. Budynek jest laureatem Nagrody Prezydenta Miasta Poznania im. Jana Baptysty Quadro za 2009 rok Biblioteka Wydziału Filologii Polskiej i Klasycznej UAM, stanowi rozbudowę Collegium Maius – dawnego budynku pruskiej Królewskiej Komisji Kolonizacyjnej (Hakaty). Projekt wybrany został w wyniku otwartego konkursu w 2005 roku. Oszczędny prostopadłościan podzielono optycznie na pół: masywna baza – z piaskowca – identycznego jak na sąsiednim Collegium Maius dźwiga przeszkloną część górną. Starannie opracowane elewacje pasują zarówno do neobaroku sąsiadujących pruskich obiektów, jak i modernistycznej siedziby wojewody- umiejętnie łącząc historię i współczesną architekturę. Powstał budynek oszczędny w formie, funkcjonalny idealnie wpisujący się w zastane otoczenie. autorzy: Jacek Bułat, Bartosz Jarosz, Joanna Kapturczak, Michał Kapturczak, Paweł Świerkowski W czasie spacerów wykorzystywać będziemy ARCHITEKTONICZNĄ MAPĘ POZNANIA, wydaną przez WOIA RP i SARP w minionym, 2017 roku. Patronat nad całym cyklem objęła Gazeta Wyborcza w Poznaniu, która o każdym spacerze będzie informować na swojej stronie internetowej oraz w kanałach komunikacji społecznościowej. Na wydarzenie obowiązują zapisy. Chętnych prosimy o przesłanie danych kontaktowych (imię, nazwisko, numer telefonu) na adres : [email protected]. Tytuł wiadomości: BIBLIOTEKA . Zapisy otwarte od 12 października, o wyborze decyduje kolejność zgłoszeń, ilość miejsc ograniczona. Organizatorzy: Stowarzyszenie Architektów Polskich w Poznaniu, Uwi Inwestycje, Miasto Poznań, Wielkopolska Okręgowa Izba Architektów RP Partnerzy projektu: Gazeta Wyborcza, Sti poligrafia, Poznańskie Towarzystwo Urbanistów Polskich

Pełna treść wiadomości na: poznan.sarp.org.pl/?p=1256
poznan.sarp.org.pl, Źródło artykułu: poznan.sarp.org.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
poznański

Powiat poznański - powiat, którego siedzibą jest miasto Poznań, mimo że sam do niego nie należy. Powiat znajdujące się w zachodniej Polsce, w centrum województwa wielkopolskiego. Należy do niego, aż 17 gmin: Buk, Czerwonak, Dopiewo, Kleszczewo, Komorniki, Kostrzyn, Kórnik, Luboń, Mosina, Murowana Goślina, Pobiedziska, Puszczykowo, Rokietnica, Stęszew, Suchy Las, Swarzędz i Tarnowo Podgórne.

W powiecie utworzonym w 1999 roku mieszka największa liczba ludności, biorąc pod uwagę wszystkie powiaty w Polsce. Jest to 365,5 tys. mieszkańców. Rekordowa w skali kraju jest także gęstość zaludnienia – 181 os./km². Jeśli chodzi o powierzchnię (1900 km²), jest to największy powiat Wielkopolski.

Można tu odwiedzić obszary ochrony przyrody: park narodowy, parki krajobrazowe i rezerwaty przyrody. Przez tereny powiatu przebiegają trasy turystyczne: Trasa Kórnicka, Szlak Piastowski, Szlak Romański, oraz Wielkopolska Droga św. Jakuba. Wokół stolicy województwa wielkopolskiego opracowano Pierścień Rowerowy Dookoła Poznania.

 

 

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola