Belka
Niedziela, 21 Kwietnia 2019   imieniny: Anzelm, Bartosz, Feliks
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

ZDERZENIE AUTA Z WOZEM STRAŻY POŻARNEJ - POZNAŃ 22.03.19 wideo

 
Poznań 22.03.2019 ok. 15:00. Dwa wozy strażackie jechały ulicą Mieszka I, wezwane do zdarzenia. Na skrzyżowanie wjechały na czerwonym świetle. W tym czasie kierowcy zatrzymali się, by przepuścić pojazdy uprzywilejowane. Jedno z aut, jadące z dużą prędkością, nie zatrzymało się przed skrzyżowaniem i uderzyło w lewy bok wozu strażackiego. Druga z ekip ratowniczych natychmiast przystąpiła do działań ratowniczych. Strażacy uwolnili ją z auta przy użyciu specjalistycznego sprzętu. Pogotowie zabrało ją do szpitala. Takich sytuacji można uniknąć? Poznańscy strażacy już kilka miesięcy temu informowali o potrzebie wdrożenia tzw. "Trzeciego Sygnału". To inicjatywa kilku pracowników komendy miejskiej państwowej straży pożarnej. Chodzi o urządzenie, które podczas przejazdu pojazdów uprzywilejowanych zakłócałoby sygnał radiowy. W efekcie w radioodbiornikach kierowców słyszalny byłby komunikat brzmiący np. "Państwowa Straż Pożarna, proszę umożliwić przejazd!". Nadajnik "Trzeciego Sygnału" na czas przejazdu alarmowego generowałby komunikat w promieniu 200 metrów. Pierwsze testy urządzeń strażacy mają już za sobą. Starają się teraz o wsparcie głównego dowództwa, tak by urządzenia docelowo mogły być używane w całym kraju. Pomysł jest odpowiedzią na coraz częstsze sytuacje związane z nieustępowaniem pierwszeństwa karetkom, wozom strażackim czy policyjnym radiowozom.

 


kicha 1
 
Data pliku video: 2019-03-24, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
poznański

Powiat poznański - powiat, którego siedzibą jest miasto Poznań, mimo że sam do niego nie należy. Powiat znajdujące się w zachodniej Polsce, w centrum województwa wielkopolskiego. Należy do niego, aż 17 gmin: Buk, Czerwonak, Dopiewo, Kleszczewo, Komorniki, Kostrzyn, Kórnik, Luboń, Mosina, Murowana Goślina, Pobiedziska, Puszczykowo, Rokietnica, Stęszew, Suchy Las, Swarzędz i Tarnowo Podgórne.

W powiecie utworzonym w 1999 roku mieszka największa liczba ludności, biorąc pod uwagę wszystkie powiaty w Polsce. Jest to 365,5 tys. mieszkańców. Rekordowa w skali kraju jest także gęstość zaludnienia – 181 os./km². Jeśli chodzi o powierzchnię (1900 km²), jest to największy powiat Wielkopolski.

Można tu odwiedzić obszary ochrony przyrody: park narodowy, parki krajobrazowe i rezerwaty przyrody. Przez tereny powiatu przebiegają trasy turystyczne: Trasa Kórnicka, Szlak Piastowski, Szlak Romański, oraz Wielkopolska Droga św. Jakuba. Wokół stolicy województwa wielkopolskiego opracowano Pierścień Rowerowy Dookoła Poznania.

 

 

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola